CXM-22-27-90-36-AC00-F2-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 155
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-22 White, Warm Square
CXM-22-27-90-36-AC00-F2-2
DigiKey Part Number
CXM-22-27-90-36-AC00-F2-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-27-90-36-AC00-F2-2
Description
LED COB CXM-22 WARM WHT SQ 2700K
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
89 lm/W
Current - Max
2.56A
Part Status
Active
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
3990lm (Typ)
Current - Test
1.28A