TPSC107K010S0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 2.400
Datasheet
Similar
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 100mOhm @ 100kHz
TPSC107K010S0100
DigiKey Part Number
478-TPSC107K010S0100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC107K010S0100
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2312
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
10 V