TAJD476K025SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 256
Similar
In Stock: 661
In Stock: 865
In Stock: 727
In Stock: 17
Vishay Sprague
Vishay Sprague
47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
TAJD476K025SNJ
DigiKey Part Number
TAJD476K025SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD476K025SNJ
Description
CAP TANT 47UF 10% 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJD476K025SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V