TAJD476K025RNJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 256
Similar
In Stock: 661
In Stock: 865
In Stock: 727
In Stock: 17
Vishay Sprague
KEMET
In Stock: 884
Vishay Sprague
47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm