SR307C223KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 920
Upgrade
Murata Electronics
Murata Electronics
0.022 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR307C223KAA
DigiKey Part Number
SR307C223KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR307C223KAA
Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)