SA301A182JAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
1800 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA301A182JAR
DigiKey Part Number
SA301A182JAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA301A182JAR
Description
CAP CER 1800PF 100V NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA301A182JAR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Tolerance
±5%