A182J20C0GH5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
KEMET
1800 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A182J20C0GH5TAA
DigiKey Part Number
A182J20C0GH5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A182J20C0GH5TAA
Description
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 AXL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
A182J20C0GH5TAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%