SA102A101JAR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SA102A101JAR |
Description | CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 AXIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SA102A101JAR Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case Axial |
Capacitance | Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm) |
Tolerance ±5% | Lead Style Straight |