SA102A101GAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
100 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA102A101GAR
DigiKey Part Number
SA102A101GAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102A101GAR
Description
CAP CER 100PF 200V NP0 AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SA102A101GAR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±2%