MR065A103JCATR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
MR065A103JCATR1
DigiKey Part Number
MR065A103JCATR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR065A103JCATR1
Description
CAP CER 10000PF 50V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)