LD025A470JAB4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 41.851
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
KEMET
KEMET
TDK
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
LD025A470JAB4A
DigiKey Part Number
478-LD025A470JAB4ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD025A470JAB4A
Description
CAP CER SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD025A470JAB4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)