KGM32ER72D333JU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
Similar
TDK
Similar
TDK
In Stock: 600
In Stock: 983
0.033 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32ER72D333JU
DigiKey Part Number
478-KGM32ER72D333JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ER72D333JU
Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1210
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)