C3225NP02E333J230AA
DigiKey Part Number
445-172551-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172551-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172551-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225NP02E333J230AA
Description
CAP CER 0.033UF 250V NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C3225NP02E333J230AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)