KGM31BR71H471KM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31BR71H471KM
DigiKey Part Number
478-KGM31BR71H471KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR71H471KM
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BR71H471KM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)