KGM15ACG1E6R8DT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 10.880
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
6.8 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG1E6R8DT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1E6R8DTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1E6R8DT
Description
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG1E6R8DT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)