KGM15ACG1E6R8BT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5.540
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 10.727
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Knowles Syfer
YAGEO
6.8 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
KGM15ACG1E6R8BT
DigiKey Part Number
478-KGM15ACG1E6R8BTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15ACG1E6R8BT
Description
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15ACG1E6R8BT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)