0603YC333K4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
0.033 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603YC333K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM15AR71C333KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603YC333K4T2A
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603YC333K4T2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)