1210Y1000224KST is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Image for 1210Y1000224KST is not available
1210Y1000224KST
DigiKey Part Number
1608-1210Y1000224KSTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y1000224KST
Description
MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Detailed Description
0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)