1210Y1000224KET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
Similar
TDK
In Stock: 1
0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210Y1000224KET
DigiKey Part Number
1210Y1000224KET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210Y1000224KET
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210Y1000224KET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)