T520B227M006AHE0357706 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1411 (3528 Metric) 35mOhm @ 100kHz
T520B227M006AHE0357706
DigiKey Part Number
399-T520B227M006AHE0357706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520B227M006AHE0357706
Description
220.UF 6.0V
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Box
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
6.3 V