T495X477K006AHE065 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
470 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 65mOhm @ 100kHz
T495X477K006AHE065
DigiKey Part Number
399-T495X477K006AHE065TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495X477K006AHE065
Description
CAP TANT SMD AUTO
Detailed Description
EDA/CAD Models
T495X477K006AHE065 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
6.3 V