T494D336M020AT24787622 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T494D336M020AT24787622 is not available
T494D336M020AT24787622
DigiKey Part Number
399-T494D336M020AT24787622TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494D336M020AT24787622
Description
33.0UF 20.0V
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 250mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
250mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
20 V