T322E685K050AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 28
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial 2Ohm
T322E685K050AS
DigiKey Part Number
399-1545-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322E685K050AS
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 50V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T322E685K050AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.280" Dia x 0.530" L (7.11mm x 13.46mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
50 V