C907U102MZWDAA7317 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C907U102MZWDAA7317 |
Description | CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C907U102MZWDAA7317 Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings X1, Y2 |
Series | Applications |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case Radial, Disc |
Capacitance | Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm) |
Tolerance ±20% | Lead Spacing 0.295" (7.50mm) |