C907U102MZVDAA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 195
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 9.675
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1000 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C907U102MZVDAA7317
DigiKey Part Number
C907U102MZVDAA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U102MZVDAA7317
Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U102MZVDAA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)