C410C181F1G5TA7200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 665
Datasheet
180 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C410C181F1G5TA7200
DigiKey Part Number
399-C410C181F1G5TA7200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C181F1G5TA7200
Description
CAP CER AXL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C410C181F1G5TA7200 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)