C410C181F1G5HA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 665
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
180 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
C410C181F1G5HA
DigiKey Part Number
399-C410C181F1G5HA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C410C181F1G5HA
Description
CER CAP
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C410C181F1G5HA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)
Tolerance
±1%