C330C104K2R5TA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 21.273
Datasheet
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
C330C104K2R5TA7317
DigiKey Part Number
399-C330C104K2R5TA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C330C104K2R5TA7317
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C330C104K2R5TA7317 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)