C330C104K2R5TA7301
DigiKey Part Number
399-14009-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-14009-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C330C104K2R5TA7301
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C330C104K2R5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)