C322C220JCG5TA7303 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 602
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C322C220JCG5TA7303
DigiKey Part Number
C322C220JCG5TA7303-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C220JCG5TA7303
Description
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C322C220JCG5TA7303 Models
Category
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C