C322C220JCG5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 602
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
22 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C322C220JCG5TA7301
DigiKey Part Number
399-C322C220JCG5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C220JCG5TA7301
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C322C220JCG5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)