C316C470K5G5HA9750 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for C316C470K5G5HA9750 is not available
C316C470K5G5HA9750
DigiKey Part Number
399-C316C470K5G5HA9750-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C316C470K5G5HA9750
Description
47.0PF 50.0V
Detailed Description
47 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)