C1206C223K1GECAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 2.951
Datasheet
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C223K1GECAUTO7210
DigiKey Part Number
C1206C223K1GECAUTO7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C223K1GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 22NF 100V C0G 10%
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C223K1GECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)