C0805C474K5RAC9109 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
cut-tape-render
C0805C474K5RAC9109
DigiKey Part Number
399-C0805C474K5RAC9109TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C474K5RAC9109
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)