C0805T474K5RAL7013 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Image for C0805T474K5RAL7013 is not available
C0805T474K5RAL7013
DigiKey Part Number
399-C0805T474K5RAL7013TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T474K5RAL7013
Description
.470UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)