C0402C182J3RAC31217665 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
1800 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
cut-tape-render
C0402C182J3RAC31217665
DigiKey Part Number
399-C0402C182J3RAC31217665TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C182J3RAC31217665
Description
CAP CER 1800PF 25V X7R 0402
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)