AC0402JRX7R8BB182 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1800 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
AC0402JRX7R8BB182
DigiKey Part Number
13-AC0402JRX7R8BB182TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC0402JRX7R8BB182
Description
CAP CER 1800PF 25V X7R 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AC0402JRX7R8BB182 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)