LRW0402WJ4N7GG001T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
4.7 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 640 mA 130mOhm Max 0402 (1005 Metric)
LRW0402WJ4N7GG001T
DigiKey Part Number
712-LRW0402WJ4N7GG001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRW0402WJ4N7GG001T
Description
FIXED IND 4.7NH 640MA 130 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LRW0402WJ4N7GG001T Models
Category
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
55 @ 900MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
4.8GHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)