HR10A-10R-12PC(71)
DigiKey Part Number
HR1678-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HR10A-10R-12PC(71)
Description
CONN RCPT HSNG MALE 12POS PNL MT
Detailed Description
12 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
EDA/CAD Models
HR10A-10R-12PC(71) Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Connector Type
Receptacle Housing
Type
For Male Pins
Number of Positions
12
Contact Size
1.0mm
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C