DF9A-31S-1V(20) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 842
Datasheet
31 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Tin
DF9A-31S-1V(20)
DigiKey Part Number
H1646-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9A-31S-1V(20)
Description
CONN RCPT 31POS SMD TIN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DF9A-31S-1V(20) Models
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide
Packaging
Tube
Contact Finish
Tin
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
4.3mm
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Number of Positions
31
Base Product Number
Pitch
0.039" (1.00mm)