G125-FP10150AAF9400
DigiKey Part Number
952-G125-FP10150AAF9400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-FP10150AAF9400
Description
FEMALE POWER CONTACT WITH 18AWG
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White 18 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 5.91" (150.00mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Harwin Inc.
Contact Finish
Gold
Series
Color
White
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
5.91" (150.00mm)