SG7050EEN 125.0000M-CDGA3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 589
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Raltron Electronics
Aker Technology Corp
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 481
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 481
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
SG7050EEN 125.0000M-CDGA3
DigiKey Part Number
114-SG7050EEN125.0000M-CDGA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050EEN 125.0000M-CDGA3
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL S
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
60mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
25mA