SG7050EEN 125.0000M-CDGA0
DigiKey Part Number
114-SG7050EEN125.0000M-CDGA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-SG7050EEN125.0000M-CDGA0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-SG7050EEN125.0000M-CDGA0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG7050EEN 125.0000M-CDGA0
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL S
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
60mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
25mA