9510-G111-J1F1-B2R2B1-10A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
9510-G111-J1F1-B2R2B1-10A
DigiKey Part Number
9510-G111-J1F1-B2R2B1-10A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9510-G111-J1F1-B2R2B1-10A
Description
CIR BRKR MAG 10A 28VDC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic 10A 5 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
5 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V