482-G323-J1M1-B2S0-20A is available for purchase but is not normally stocked.
E-T-A
In Stock: 179
482-G323-J1M1-B2S0-20A
DigiKey Part Number
482-G323-J1M1-B2S0-20A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G323-J1M1-B2S0-20A
Description
CIR BRKR THRM 20A 115VAC 28VDC
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V