482-G212-K1M1-F6S1-20A is available for purchase but is not normally stocked.
E-T-A
In Stock: 179
482-G212-K1M1-F6S1-20A
DigiKey Part Number
482-G212-K1M1-F6S1-20A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G212-K1M1-F6S1-20A
Description
CIR BRKR THRM 20A
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 20A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
20A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V