637V25005I3T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 68
ECS Inc.
In Stock: 24
SiTime
250 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
637V25005I3T
DigiKey Part Number
637V25005I3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
637V25005I3T
Description
XTAL OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
66mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)