ECX-L37CN-250.000
DigiKey Part Number
50-ECX-L37CN-250.000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L37CN-250.000
Description
XTAL OSC XO 250 MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
250 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
20mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
16mA