3122-22-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN314N-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-22-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0102" Brown 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.077" (1.96mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
25.00' (7.62m)
Packaging
Spool
Voltage
300V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Cable Type
Jacket Color
Wire Gauge
Ratings
UL Style 3122
Conductor Strand
7/0.0102"
Features
Oil Resistant
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 17
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 22AWG 300V RED 25'
In-Stock: 14
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 20
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 500'
In-Stock: 14
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 100'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 22AWG BRN FOOT
In-Stock: 500
HOOK-UP STRND 22AWG 300V BRN 50'