LT3651IUHE-4.2#TRPBF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 12
Charger IC Lithium Ion/Polymer 36-QFN (5x6)
LT3651IUHE-4.2#TRPBF
DigiKey Part Number
LT3651IUHE-4.2#TRPBF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT3651IUHE-4.2#TRPBF
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
EDA/CAD Models
LT3651IUHE-4.2#TRPBF Models
Category
Charge Current - Max
4A
Manufacturer
Battery Pack Voltage
4.2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Max)
32V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)